הדודאים

אלבומם של הדודאים, "העולם בשחור לבן", (נקרא במקור "הדודאים", קיבל את השם "העולם בשחור לבן" רק כשיצא בדיסק) היה פרוייקט ההפקה הראשון של כספי, בשנת 1971. כספי עיבד והפיק את כל השירים מאלבום זה, והלחין ארבעה שירים מתוכו: קחי, מאיר אגסי רוצה להיות מפורסם, גב' אדריאנה בלומנטל, מי סופר.

ב-1978 מלאו לדודאים 20 שנה ונערך להם בקול ישראל מופע רדיו פומבי, "ערב של דודאים". במופע שר הצמד ממיטב שיריו מאז תחילת הדרך, בעיבודים חדשים של מתי כספי. לתוכנית נכתב על ידי כספי גם שיר חדש בשם "שיר ישן" (אהוד מנור).

כספי עיבד את כל השירים באלבומם "הם רוכבים ושרים" (1979), שבו הופיע גם השיר "שיר ישן".

לאלבומם "הדודאים הפרברים" משנת 1985, עיבד מתי כספי את השיר "הנה שנה עוברת".

ב-1986 הקליטו הדודאים את האלבום "מנגינה נשכחת" ובו שירים כמו "אבינועם בחור כארז", "יש ונדמה". מתי כספי היה מנהלו המוסיקלי של האלבום, עיבד את כל השירים וניגן בכל הכלים: גיטרות, אקורדיון, מפוחית ומנדולינה.

עוד ב-1986 יצא בעקבות מופע ב"חמאם" האלבום "חמש אחר הצהריים - חמישים שנה למלחמת האזרחים בספרד". היה זה מופע של שירים מתורגמים מאת פדריקו גרסיה לורקה, והשתתפו בו הדודאים, פאקו איבנז ובאדי אולייר. מתי כספי היה המפיק המוסיקלי של האלבום.

מתוך עטיפת התקליטור "העולם בשחור לבן": "צמד הדודאים, ישראל גוריון ובני אמדורסקי הצטיירו בעיני הציבור צמודים לזוג גיטרות, עם חיוך וקולות נפלאים. התקליטור המוגש לכם שונה מכל שאר תקליטי ה דודאים בזכות מגע ידו של מתי כספי, המעבד והמפיק. התזמורת המלווה תפסה את מקום הגיטרות והתוצאה שונה, מעניינת ונפלאה. תקליטור זה מהווה דוגמה של הפקה נהדרת שבה המעבד, מתי כספי התווה מצלול מסוג אחר, שונה מעט משירי העם שהצמד היה רגיל בהם באותה תקופה. ייחודו טמונה ברב גוניותו."

דילוג לתוכן